Finansal Destek

Etkili Finansman Programları

Finansman alanında, iş planı oluşturma ve ilgili finansman danışmanlığı gibi danışmanlık maliyetleri teşviğe tabii edilebilir. Bununla beraber düşük faizli ve sübvansiyonlu krediler elde etmek için çok sayıda fırsat da mevcuttur.

Danışmanlık Maliyetlerinin Finansmanı

Bussinesstart.eu’da danışmanlık hizmetlerimiz için çok sayıda finansman imkanına sahipsiniz.

Bizim bünyemizde faydalanabileceğiniz en önemli iki finansman programı şunları içerir:

1: Girişimci Know-how’ın Finansmanı

2: AVGS Kapsamında Finansman

 

Her iki finansman programını da aşağıda kısaca açıklamak isteriz.

„Girişimci Know-how’ın Finansmanı“

Girişimci Know-how’ın Finansmanı adlı program, şimdiye kadarki „Şirket Danışmanlığı ile Girişimcilik Bilgisinin Geliştirilmesi“, „Almanya’da İş Kurma Eğitimi“, „Turn-Around Danışmanlığı“ ve „Yuvarlak Masa“ programlarını bir araya getiriyor. Programın uygulanmasından Federal Ekonomi ve İhracat Kontrol Ofisi (Bundesamt für Wirtschaft und Ausfuhrkontrolle). İlgili tedbir, Avrupa Birliği’nin Avrupa Sosyal Fonu (Europäische Sozialfond) ile ortaklaşa finanse edilmektedir.

Bu finansman programı halihazırda kurulmuş olan şirketlere hitap etmektedir. Şirket kurmadan önce gerçekleşen danışmanlık hizmetleri bu program ile mali olarak desteklenmez. Bununla birlikte, federal eyaletler, danışmanlık maliyetleri için sübvansiyonlar ve şirket kuruluşu öncesindeki aşama için ücretsiz olarak şirket kurmaya yönelik danışmanlık temin etmektedir.

Aşağıdaki link aracılığıyla size Businessstart.eu’da finansmanı nasıl kullanabileceğiniz konusunda teklifler göstereceğiz

Young attractive beautiful female entrepreneur fund borrower crazy joyful

Step 1

Faucibus in ornare quam viverra orci. Sapien pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus. Nulla aliquet enim tortor at. Nulla aliquet enim tortor at.

Step 2

Faucibus in ornare quam viverra orci. Sapien pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus. Nulla aliquet enim tortor at. Nulla aliquet enim tortor at.

notary service

What You'll Need

Siverra lectus mauris ultrices eros in. Eget egestas purus viverra accumsan in nisl nulla nisi scelerisque euvestibulum sed risus ultricies. Fermentum posuere urna nec tincidunt. Quis imperdiet massa tincidunt nunc pulvinar sapien et ligula ullamcorper.

SIKÇA SORULAN SORULAR

SSS

Burada Girişimci Know-how’ın Finansmanı programı hakkındaki tüm önemli sorulara cevap veriyoruz.

 • İki yıldan daha az bir süredir piyasada olan şirketler (genç şirketler)
 • Kuruluşunun üzerinden üç ya da daha fazla yıl geçmiş şirketler (mevcudiyeti sabitlenmiş şirketler)
 • Şirket yaşından bağımsız olarak ekonomik anlamda zor durumda olan şirketler (güçlük içerisindeki şirketler)

Şirket yönetimi ile ilgili ekonomik ve mali konularda, personel ve organizasyon bakımından önemli noktalarda genel danışmanlık için finansman sağlanır.

 

 • Kadınlar tarafından yönetilen,
 • göçmenler tarafından yönetilen,
 • engelli bireyler tarafından yönetilen,
 • Göç geçmişine sahip çalışanların operasyonel entegrasyonuna daha fazla katkıda bulunan şirketler,
 • Engelli çalışanlar için iş organizasyonuna katkıda bulunan şirketler,
 • Kalifiye işçilerin işe alınmasına ve elde tutulmasına katkıda bulunan şirketler,
 • eşitliğe ve aile ile kariyer arasında daha iyi bir uyum sağlanmasına katkıda bulunan şirketler,
 • yaşa uygun iş tasarımına katkıda bulunan şirketler,
 • sürdürülebilirliğe ve çevrenin korunmasına katkıda bulunan şirketlerdir.

Para yardımının miktarı, maksimum sübvansiyona uygun danışmanlık maliyetlerine (değerlendirme esasına göre) ve şirketin konumuna bağlıdır.

 

İki yıldan daha az bir süredir piyasada olan genç şirketler için azami danışmanlık maliyet oranı 4000 Euro’dur. Eski federal eyaletlerde ve Berlin’de toplam danışmanlık maliyetlerinin %50’si karşılanır. Yeni federal eyaletlerde ise masrafların %80’i karşılanır.

 

Mevcudiyeti sabitlenmiş şirketler maliyetleri 3000 Euro’ya varan danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilir. Bu şirketlerde de eski federal eyaletlerde ve Berlin’de toplam masrafların %50’si karşılanmaktadır. Yeni federal eyaletlerde oran %80’dir.

Güçlük içerisindeki şirketlere tüm lokasyonlarda toplam maliyeti 3.000 Euro’ya kadar fon sağlanmakta ve masrafların %90’ı karşılanmaktadır.

Bunun için Federal Ekonomi ve İhracat Kontrol Ofisi’ne (Bundesamt für Wirtschaft und Ausfuhrkontrolle) müracat etmeniz gerekmektedir.

 

Öncelikle, genç şirketler ve güçlük içerisindeki şirketler, başvuru yapmadan önce bölgesel bir muhatap ile finansman gereksinimleri hakkında ücretsiz bir bilgilendirme toplantısı yapmalıdır.

 

Federal Ekonomi ve İhracat Kontrol Ofisi’nin bağlayıcı olmayan finansman olasılığına ilişkin olumlu geribildirimden sonra, businessstart.eu‚daki danışma başlayabilir.

Deneyimlerimize göre, hizmetlerimizin çoğu için bir hibe almanız oldukça olası. Ancak karardan nihai olarak Federal Ekonomi ve İhracat Kontrol Ofisi sorumludur. Beklentilerin aksine herhangi bir fon almazsanız, elbette fiyatta sizin için bir düzenleme yapacağız.

AVGS Kapsamında Finansman

Serbest meslek sahibi olmak istiyorsanız, şu anda bir iş arıyorsanız veya işsizseniz, AVGS bireysel koçluğu için Jobcenter’dan  bir etkinleştirme ve yerleştirme sertifikası kullanma seçeneğiniz mevcuttur.

 

Öncelikle, işsizseniz veya işsiz kalma riski altındaysanız. AVGS işinize oldukça yarayacaktır.

 

Ayrıca, örneğin çocuk büyüttüğünüz için uzun süredir iş piyasasında bulunmadıysanız, AVGS’yi elde etme seçeneğine de sahip olabilirsiniz.

 

Businessstart.eu’da AVGS’yi kullanarak bir iş kurma ​​kursu alma fırsatına sahipsiniz.

Bilgilendirme

Başka sorularınız mı var?

Bize ulaşın, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız